10 sposobów aby rozwinąć swój angielski z popularnymi portalami społecznościowymi

Nieważne na jakim etapie podróży w nauce angielskiego jesteś, twoje zdolności językowe zawsze mogą być lepsze, niezależnie czy jesteś na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym, czy zaawansowanym.
Rozwijanie języka to ciągłe ćwiczenie, które nigdy się nie kończy – wymaga dużo wysiłku, ale ten wysiłek się opłaca! Jednym z najlepszych i najbardziej naturalnych sposobów, żeby rozwinąć swój angielski jest nadążać za trendami. Każdy język się zmienia ewoluuje, gramatyka dostosowuje się do użytkowników, niektóre rzeczy, które były niepoprawne zostają zaakceptowane, słowa slangowe pojawiają się i znikają, to co nazywane jest trendem czy modą zmienia się każdego roku.  W dzisiejszych czasach cóż może lepiej mówić nam o trendach niż media społecznościowe?
Media społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter oferują wiele możliwości aby połączyć się z innymi ludźmi, być w kontakcie z przyjaciółmi i z rodziną, ale są też wspaniałym narzędziem do ćwiczenia i rozwijania znajomości języka angielskiego.

 

  

Dlaczego warto ich używać?
  
• Jest wiele rodzajów mediów społecznościowych z których możesz wybrać, a każdy z nich ma inne właściwości. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest czy Snapchat – wybór jest ogromny, a nowe media społecznościowe pojawiają się codziennie.
• Istnieje bardzo wiele mediów społecznościowych, wiele stron i tak wielu ludzi używa ich regularnie, że na pewno  znajdziesz tam niekończące się źródło rzeczy, które mogą cię interesować. Można naprawdę bardzo łatwo ćwiczyć angielski poprzez czytanie, oglądanie różnych rzeczy które cię interesują, które mogą być dla ciebie przydatne, ciekawe i śmieszne, nawet jeżeli poświęcasz na to tylko kilka minut dziennie.
• Media społecznościowe nazywają się społecznościowe nie bez przyczyny miliony ludzi na całym świecie są obecne w mediach społecznościowych, wielu z nich mówi po angielsku -mediach społecznościowe to wspaniały sposób na to żeby połączyć ludzi ze sobą więc dzięki nim możesz znaleźć kogoś, z kim możesz się komunikować po angielsku.
• I ostatni argument, choć pewnie nie najważniejszy – media społecznościowe są w większości darmowe. Wszystko, czego potrzebujesz to dostęp do Internetu.
 
Skoro wiesz już DLACZEGO warto korzystać z portali społecznościowych, czas dowiedzieć JAK robić to efektywnie, aby rozwijać swoja znajomość angielskiego. Oto 11 jak uczyć się języka dzięki mediom społecznościowym:
  
Zacznijmy od Facebooka, najpopularniejszego miejsca w sieci.
  

1. Zmień język na angielski.

 Na dobry początek  zmień w ustawieniach język swojego konta na angielski. To da ci częsty kontakt z angielskim – za każdym razem, kiedy się zalogujesz, będziesz otoczony językiem, zobaczysz jak bardzo rozwinie się twoja znajomość języka angielskiego. Bardzo zachęcam też, żebyś spróbował przestawić sobie menu na język angielski w telefonie, to działa! Na początku może ci się to wydawać dość skomplikowane, ale jeżeli znasz swój telefon zobaczysz, że nie będziesz miał żadnego problemu żeby znaleźć różne funkcje w swoim telefonie, a twoja znajomość języka angielskiego bardzo, ale to bardzo rozwinie się, chociażby przez to, że za każdym razem kiedy spojrzysz na telefon będziesz miał kontakt z językiem angielskim. A do tego jaki szpan

2. Aktywnie szukaj anglojęzycznych znajomych znajomych

Jeśli masz w znajomych kogoś, kto jest anglojęzyczny – rozmawiaj z nim! Ta osoba zapewne publikuje posty po angielsku,, załącza linki do artykułów w tym języku – korzystaj z tego, wykorzystuj każda szansa na używanie języka. Komentuj jego posty, pisz na ścianie i bierz udział w dyskusjach. Używaj języka, nawet jeśli są to tylko pojedyncze słowa, zwroty lub proste zdania, to doświadczenie jest bezcenne.
  

3. polub fejsbukowe strony, które mają dla ciebie ciekawą zawartość

Facebook ma wiele różnych grup i stron, które są utrzymywane przez osoby prywatne, przez instytucje albo przez marki. Ich celem jest połączyć się z tobą, nawiązać z tobą kontakt, aby publikować treści, które mogą cię zainteresować.  Wchodząc na strony, które zawierają treści dla ciebie interesującą będziesz miał dostęp do świeżych  informacji, dodatkowo podanych w żywym języku angielskim, więc korzystaj z tego bo jest to naprawdę bardzo dobry bardzo dobre ćwiczenie językowe.
  

4. dołącz do fejsbukowych grup

 grupy na Facebooku są skupione zazwyczaj wokół jakiegoś tematu lub jakiegoś zagadnienia, może też być związana z miejscem lub z osobą. Dołącz do grupy związanej z twoim zainteresowaniem,  cokolwiek by to nie było, da ci to możliwości wymiany informacji i uczestniczenia w dyskusji.
Możesz również – do czego cię bardzo gorąco zachęcam – dołączyć do grup przeznaczonych dla osób które uczą się angielskiego. Wtedy będziesz na pewno mocno rozwijał angielski ponieważ będziesz regularnie otrzymywał od nich ciekawe materiały, wyjaśnienia idiomów, czyli to wszystko co może być dla ciebie ciekawe i przydatne w nauce angielskiego
Drugim bardzo popularnym portalem społecznościowym jest Twitter. To taka mikroblogowa platforma, która pozwala dzielić się krótkimi pisanymi postami. Te posty nazywają się tweety (po angielsku tweets)  i są widoczne online. Możesz używać Twittera do doskonalenia angielskiego – jest to świetne narzędzie, ponieważ w tweedach znajdziesz  dużo naprawdę współczesnego, popularnego, angielskiego słownictwa. Osłuchasz się trochę, opatrzysz się z różnego rodzaju slangowymi określeniami lub idiomami, których się tam dużo pojawia. Ludzie publikują na Twitterze bardzo wiele tweedów, więc na pewno wybierzesz sobie coś, co będzie dla ciebie interesujące, a zaletą Twittera jest to, że on cały czas żyje, to znaczy każdy tweet powoduje odpowiedź na niego czyli każdy tweet pociąga za sobą całą masę kolejnych tweetów i w ten sposób kręci się to koło niekończących się rozmów odpowiedzi komentarzy.
  

5. Ustaw konto na Twitterze.

Pierwszym krokiem będzie ustawienie sobie konta na Twitterze. Jeśli jesteś nowy to musisz sobie założyć konto – załóż więc konto w języku angielskim i  dopuść do tego konta anglojęzycznych użytkowników – to pomoże ci być cały czas w środku tej fali tweedów, które będą głównie w języku angielskim. Pomoże ci poprawić swoją znajomość języka angielskiego i pozwoli ci poznać bardziej naturalny i nieformalny angielskie, którym posługują się ludzie nieformalnie. Jest kilka adresów twittowych, które warto śledzić, jak chociażby konto Merriam-Webster (tak, tego słownika) które zawiera całą masę różnego rodzaju informacji związanych z językiem, albo konto NASA, które regularnie wysyła krótkie informacyjne tweety dotyczące nauki i kosmosu.
Kiedy Widzisz tweeta, który ci się podoba to odpowiedz na niego –  może to być krótki komentarz, pytanie, czasami wystarczy zwykłe dziękuję za rozpoczęcie dyskusji. Twitter pozwala nam się łączyć z ludźmi na całym świecie i daje nam ogromną frajdę i zabawę i radość w posługiwaniu się językiem
  

6. Tweetuj po angielsku

Tweetowanie jest trochę jak prowadzenie dziennika w języku angielskim, tylko że twoje codzienne wpisy będą krótkie i dostępne publicznie. Jest to świetne ćwiczenie w pisaniu – możesz tweetować czyli pisać o swoim hobby, informować, co robiłeś w danym dniu, opisywać różne fajne rzeczy, które ci się przydarzyły albo po prostu napisać, o czym myślisz. Na Twitterze możesz zamieszczać swoje przemyślenia i komentarze do bieżącej rzeczywistości. Jeśli masz już swoich obserwujących, którzy będą odpowiadać na twoje tweety to zachęć ich do tego, żeby odpowiadali również po angielsku –  wtedy zobaczysz jak szybko i w jaki prosty sposób zwiększysz swoją umiejętność formułowania myśli w języku angielskim.
  

7. Obserwuj

Twitter może być świetną zabawą, jeśli obserwujesz ciekawe konta. Możesz poznać najciekawsze tematy rozmów dzięki Trendom. Aby to zrobić odwiedź Moments tabs, gdzie gromadzone sa najciekawsze tweety ostatniego czasu (ułożone chronologicznie). Możesz także po prostu z menu wybrać Trendy i kliknąć na interesujący cię temat.
LinkedIn – portal dla profesjonalistów.
Oprócz portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, które zostały stworzone dla rozrywki bardzo gorąco zachęcam cię do zajrzenia na Portal LinkedIn, który został stworzony dla poważnego biznesu. Korzystanie z niego pomoże ci rozwinąć znajomość biznes English, szczególnie jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności pisania.
LinkedIn to zdecydowanie najlepszy portal związany z biznesem i pracą.  Zarejestrowane są tam  osoby szukające pracy oraz firmy poszukujące pracowników. Dlatego, zarówno z zawodowego jak i językowego punktu widzenia warto na nim zaistnieć.
  

8. Stwórz swój profil na LinkedIn

Profil na LinkedIn jest czymś w rodzaju twojego życiorysu (CV) on-line. Ponieważ LinkedIn jest międzynarodowy, więc stwórz swój Profil w języku angielskim – to na pewno przyciągnie zainteresowanie innych osób mówiących po angielsku z którymi możesz się skontaktować.  Oczywiście tworzenie profilu na LinkedIn w języku angielskim jest dosyć czasochłonne, ale warto to potraktować jako ćwiczenie biznes English.  Uzupełnienie swojego profilu da ci również obraz tego, czego pracodawcy anglojęzycznym świecie oczekują od swoich przyszłych pracowników. Jeśli planujesz pracę za granicą,  dobrze byłoby wiedzieć jakie są oczekiwania pracodawcy. Możesz użyć tego konta później gdybyś szukał pracy, możesz nawet aplikować na różne stanowiska online z użyciem LinkedIn. Kto wie, może się zdarzyć, że konto, które stworzyłeś po to żeby, ćwiczyć swój angielski zaowocuje fantastyczną ofertą pracy w przyszłości.
  

9. stwórz powiązania na LinkedIn

Podobnie jak na Facebooku, możesz sobie wybrać osoby, z którymi jesteś powiązany, na przykład takie osoby które, już znasz na gruncie zawodowym. Możesz też poszukać znajomych, najlepiej osoby które są anglojęzyczne, możesz też  na profilach innych osób podpatrywać różne rzeczy, uczyć się jak należy swój profil dobrze przygotować. Dobrze przygotowany profil może być powodem podjęcia kontaktu i może dać początek jakiś zawodowej interakcji z ludźmi lub nawet zaowocować ofertą pracy. Wielu rekruterów oraz dużo firm szuka pracowników za pomocą portalu.

10. Przeglądaj profile firmowe

 Nawet jeśli nie znasz nikogo na LinkedIn nie przejmuj się. Wiele znanych firm posiada aktywne profile, na których możesz znaleźć masę ciekawych przydatnych informacji. Przeglądaj interesujące cię profile firmowe regularnie, żeby być na bieżąco i nie przegapić żadnej interesującej oferty pracy.  LinkedIn jest więc nie tylko fantastycznym narzędziem do rozwijania znajomości angielskiego, ale również może być świetnym narzędziem do budowania sieci swoich znajomości biznesowych i zawodowych.
 
Podsumowując, media społecznościowe są kolejnym wspaniałym narzędziem pomagającym ci w rozwijaniu znajomości angielskiego. Korzystanie z nich może być okazją do ćwiczenia wszystkich sprawności językowych. Jeśli wiec z przyjemnością korzystasz z Facebooka, Twittera czy LinkedIn – upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu i popraw swój angielski! Powodzenia 