Jubileusz biblioteki
 

Oj, dzieje się . Jeszcze nie zakończyłam działań promocyjnych mojej książki, a już brałam udział w innym ważnym wydarzeniu – jubileuszu 70 lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach.

Z biblioteką jestem związana od lat, prowadząc w szacownych murach kursy językowe dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Wiesławy Szlachty w bibliotece odbyło się moje spotkanie autorskie i promocja mojej książki. Nie mogłam wiec odmówić, kiedy zostałam zaproszona na obchody jubileuszowe. Okazja znakomita, podobnie jak goście. Przypadł mi zaszczyt tłumaczenia gościa honorowego, ambasadora Republiki Kuby w Polsce, Pana Jorge Marti Martineza oraz jego małżonki.

Pan Ambasador wygłosił przemówienie o znaczeniu literatury w historii i kulturze narodu oraz o wadze bibliotek jako ośrodków kulturalnych w społecznościach lokalnych. Pan Ambasador okazał się być przemiłym i bardzo serdecznym człowiekiem, a współpraca z nim była czysta przyjemnością.

Uroczystość uświetnili swoja obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta oraz organizacji samorządowych i kulturalnych. Dodatkową atrakcją była prezentacja Pana Ryszarda Sobolewskiego pt: „Magia Kuby” oraz pokaz ognistych tańców kubańskich w wykonaniu zespołu TropiCuba. No i nie można nie wspomnieć o pięknym torcie, podzielonym między wszystkich gości oraz o przepysznych przekąskach dostępnych w bufecie.