Promocja mojej książki – Jak działa angielski?
 

Kochani, w ostatni czwartek, 25.01 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach odbyło się moje spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Jak działa angielski? Instrukcja obsługi gramatyki angielskiej – Część 1 Podstawowe czasy gramatyczne.”
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli 🙂

Z zamiarem napisania książki do gramatyki nosiłam się już od kilku lat. Uczę już długo i za każdym razem, kiedy tłumaczę moim studentom jakieś zagadnienie , myślę sobie: „Powinnaś to spisać.” No i spisałam 🙂

Książka ma w nazwie słowo instrukcja i dokładnie tym jest: instrukcją obsługi gramatyki zebraną w tabelach i gotowych wzorach. Krótko, zwięźle i przejrzyście, łatwym i zrozumiałym językiem.
W przeciwieństwie do innych książek o gramatyce angielskiej podzieliłam czasy według ich rodzaju, żeby pokazać, że wszystkie zdania w czasach Simple, Continuous czy Perfect powstają według takich samych schematów. Do każdego czasu daję ci wzór, do którego podstawiasz poszczególne elementy.

Książka powstała na podstawie moich wieloletnich doświadczeń, więc znajdziesz tam omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez Polaków oraz wyjaśnienie zagadnień językowych, które sprawiają Polakom największą trudność. Większość przykładów pochodzi z życia – ich autorami są moi uczniowie.

Część pierwsza dotyczy czasów gramatycznych, ale pracuję już nad częścią drugą, gdzie omówię pozostałe formy gramatyczne, jak czasowniki modalne, okresy warunkowe, stronę bierną czy mowę zależną. Złożyłam publicznie deklaracje, że część druga ukaże się jeszcze w tym roku, więc lecę do pisania 🙂

Na spotkaniu mówiłam oczywiście nie tylko o zaletach mojej książki ;), ale przede wszystkim dałam kilka wskazówek, jak efektywnie i szybko uczyć się języków obcych. Nie spodziewałam się, że spotka się to z takim zainteresowaniem. W związku z tym, jeśli czas pozwoli, postaram się przygotować w najbliższych tygodniach kilka wpisów na ten temat.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za udział w spotkaniu i życzę wielu sukcesów w nauce angielskiego.